ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA

Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Aktuality

Zápisy k povinné školní docházce

Vážení rodiče,
vzhledem k mimořádným opatřením vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 budou probíhat zápisy k plnění povinné školní docházky (dále „PŠD“) pro školní rok 2020/2021 bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Budou zapisovány všechny děti narozené od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014 a děti, kterým byl v loňském roce udělen odklad povinné školní docházky.
Přihlášky budou přijímány od 1. 4. 2020 do 30. 4. 2020.
Více informací zde.

Z rozhodnutí zřizovatele a vedení ZŠ a MŠ, Stráž pod Ralskem, p. o., se od 19. 3. 2020 do odvolání uzavírá mateřská škola.

Informace odboru školství MŠ

Vážení rodiče,
mnoho z Vás má dotazy k ošetřovnému z důvodu uzavření základní školy a mateřské školy. Vy, kteří jste si již vyžádali vyplněnou žádost o ošetřovné, musíte ještě svému zaměstnavateli odevzdat „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“, který je ke stažení na e-portálu ČSSZ:

Na tomto výkazu zaškrtáváte dny, v kterých jste ošetřovali dítě, taktéž zaškrtává druhá osoba pečující o dítě (pokud jste se v průběhu uzavření školy měnili). Pokud nastane situace, že se budete střídat několikrát, již nepotřebujete nový tiskopis „Žádosti o ošetřovné“ pouze musíte znovu vyplnit „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“.
Více informací: