ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA

Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Ve školce se chystá velké překvapení - MŠ - únor

26. 2. 2020

IMG_4109.JPG

Jistě jste si všimli, že po celé Stráži pod Ralskem se po nějakou dobu postupně objevovala nová dětská hřiště a parky. Děti je navštěvují s rodiči i kamarády a rády si tam hrají. No a teď to vypadá, že přijde řada i na naší mateřskou školu. A protože bychom se rádi podíleli na vymýšlení a sestavování hracích prvků, protože dobře víme, co potřebujeme a po čem děti ze školky touží, vyhlásili jsme takou malou tvořivou dílnu, jak pro děti a paní učitelky ve třídách, tak i pro rodiče. A bylo to! V některých třídách vznikly makety zahrady, za které by se nemuseli stydět ani profesionálové. Děti vymýšlely a přicházely s návrhy, co by na zahradě mateřské školy ještě „nutně“ potřebovaly. Musíme pochválit i rodiče, které naše výzva nenechala chladnými, a doma vymýšleli a kreslili se svými dětmi další návrhy pro projekt zahrady.

A tak jsme uspořádali výstavu na chodbě mateřské školy, kde se všichni mohli podívat na společné návrhy. Nejenže jsme potěšili paní projektantku, která už se dala také do práce a projekt zahrady zpracovává, ale také naši výstavu navštívil pan starosta s místostarostou a přislíbili pomoc při realizaci projektu. Máme velikou radost, že vzhled zahrady mateřské školy není zástupcům města Stráž pod Ralskem lhostejná.

A proto máme nyní pocit, že naše zahrada bude jednou z nejkrásnějších míst ve městě a že se naše děti budou ještě více těšit do školky, kde je pohltí hra na krásné zahradě plné zajímavých míst na hraní a tvoření.

Čekejte s námi a těšte se. Začneme letos novým plotem.

                                                                         Děti a paní učitelky ze školky U Potoka