ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Ekodny - 6. A - říjen

1. 11. 2019

IMG_20191009_112304.jpg

Před začátkem projektů jsme v rámci pracovní výchovy vařili zdravá jídla. Uvařili jsme si: Banánový chléb, Mrkvový koláč, Cuketové čirokoto, Kuskus a Šopský salát.

V rámci Eko dne jsme byli na pozemku Diama. Pán z Diama nám pověděl spoustu zajímavých informací. Pak jsme navštívili Sběrný dvůr. I zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Nakonec jsme zmapovali místa, kde jsou popelnice na tříděný odpad. Musíme uznat, že jich tu je opravdu mnoho.

        Další den jsme se byli podívat na Čističce odpadních vod. Zde jsme se dozvěděli, jak se čistí voda, bylo to zajímavé a trochu víc to tam páchlo. Nakonec jsme se dozvěděli, že voda z čističky ve Stráži pod Ralskem není pitná a odtéká do řeky Ploučnice. V dalším bloku jsme pracovali v atriu školy a zpracovávali fotky a leták na informační panel.

        Poslední den jsme řešili, jak můžeme využít prostor v okolí školy. Byli jsme nápadití a vymysleli jsme toto. Návrhy prostoru u ZUŠ za 6.A jsou: skate park, hřiště na beach volejbal, školní galerie, trampolíny, venkovní posilovna nebo dětské hřiště. Dále jsme řešili prostor v atriu. Shodli jsme se na návrzích: altán (letní škola), skleník, geologie (výstava kamenů), relaxační zóna. Také jsme koukali na dokument Tiché hrozby, který byl velice zajímavý, nikdy jsme nic podobného neviděli.

        V těchto dnech se nám nejvíce líbili exkurze v prostředí Stráže pod Ralskem.