ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Rozeběhni Stráž 2024

25. 4. 2024

Krásné slunné počasí a téměř letní teploty překvapily nejen celou ze zimy se probouzející přírodu, ale i samotné organizátory třetího ročníku běžecké akce Rozeběhni Stráž. Už kolem osmé ráno se v zázemí hotelu Uran u pláže začali objevovat první závodníci, kteří se chtěli registrovat na běh. Hezké počasí vylákalo celou řadu zájemců o sport. Přestože ve stejném termínu v našem okolí probíhalo hned několik běžeckých akcí, návštěvnost strážského závodu se opět malinko zvedla.

Závody pro nejmenší se konaly opět na hrázi Horeckého rybníka, kde malí závodníci pádili za pilotní cyklistkou p. uč. Vítkovou. Závody pro starší se opět uskutečnily na pláži rybníka a nechyběla ani trať kolem kapličky a zámku Vartenberk. Dětských závodů se zúčastnilo celkem 114 běžců.

Vedení naší základní školy se ujalo slavnostní ceremonie a ihned po vyhlášení nejrychlejších závodníků dětských kategorií se uskutečnila zajímavá soutěž v pojídání palačinek. Vedle soutěže měly děti možnost se vyřádit i na skákacím hradu, nebo se jen tak nechat nalíčit ve stánku.

Hlavního závodu, který odstartoval přesně ve 12:00 hod. se zúčastnilo 112 běžců a chodců na distancích 6 km a 15 km. Registrovaní účastníci dostávali startovní balíček, ve kterém byla mimo jiné i sportovní čelenka s logem závodu a láhev na pití. Každý, kdo doběhl do cíle, dostal nejen pamětní medaili, ale pro všechny závodníky bylo v zázemí závodů připraveno i bohaté občerstvení.

Nejrychlejším závodníkem na trati dlouhé 6 km byl Vladimír Kolář z Alisy Sport Team, který zvítězil s časem 24:31,04. Nejrychlejší ženou se stala místní žákyně třídy 8.B skvělá Bára Janečková s časem 29:24,39. Na trati dlouhé 15 km zvítězil Tomáš Burda s časem 1:03:27,27 z Rohozec Amix Team (nejrychlejší čas z loňského roku je 1:03:14,93 – Karel Jirák).

Ze žákovských kategorií mi dovolte zmínit alespoň starší žáky, kteří byli letos poprvé změřeni také digitální časomírou. Další výsledky najdete na stránkách Merimezavody.cz.

Na závěr bych rád poděkoval zástupcům našeho města a vedení školy, samozřejmě všem dobrovolníkům z řad učitelů prvního i druhého stupně, členům Järgen Family, členům SDH a našim sponzorům, bez kterých by se žádná taková akce určitě neobešla.

Dovolte mi Vás už teď pozvat na další čtvrtý ročník našeho závodu, který bychom rádi opět uspořádali příští rok 12. dubna.